DO TEJ PORY URATOWALIŚMY 197 DRZEW – Akcja “Makulatura”

Promując proekologiczny styl życia postanowiliśmy w naszej szkole zorganizować zbiórkę makulatury. Rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Właśnie zakończyła się III edycja zbiórki w , której zebraliśmy 5090 kg a łącznie w trzech edycjach 11600 kg!

Oznacza to, że dzięki naszej proekologicznej akcji uratowaliśmy 197 drzew. W zbiórkę włączali się nie tylko dzieci, ale także rodzice a nawet mieszkańcy wsi. Najaktywniejsi uczniowie oddali ponad 800 kg. Na wyróżnienie zasługują:  Emilia Malec 838kg, Kacper Krupa 834kg, Mikołaj Rosegnal 701kg oraz Dominik Danilewicz 523kg. Zacięta rywalizacja trwała do ostatniego dnia zbiórki. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali nagrody i dyplomy.

Ze zdobytych środków już od pierwszej edycji upiększamy teren wokół szkoły. Rosną już iglaki, krzewy i kwiaty. Nadal będziemy dbać o poprawę estetyki wokół szkoły i wewnątrz budynku.

A jesienią kolejna akcja… !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *