Dzień Bezpiecznego Internetu

12715511_1566697550287669_3781439546899887433_n

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia na naszym Facebooku!

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu!
Najbardziej zaangażowanymi w jego obchody okazali się uczniowie klas I-III, którzy wykonali piękne prace dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Dzieci z klasy I po pogadance z panią nauczyciel stworzyły ciekawe rysunki, które ozdobiły gazetkę w ich sali.9Uczniowie klasy II otrzymali od nauczyciela zadanie, by ozdobić kółeczka takim kolorem, jaki kojarzy się im z Internetem. Okazało się, że większość obrazków była jasna i barwna, jednakże 2 prace przedstawiały czarne rogate kółeczka oznaczające wirusy. Oprócz tego uczniowie wykonali z rodzicami modele telefonów i laptopów z kartonu. Klasa III natomiast wykonała prace plastyczne w grupach, pojawił się motyw korzystania z Internetu przez osoby niepełnosprawne oraz zabezpieczania komputerów programami antywirusowymi. Poza tym na zajęciach rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci i pracowali na tablicy multimedialnej. Uczniowie wszystkich klas oglądali „Owce w sieci” – krótkie historyjki obrazkowe przypominające o zasadach korzystania z Internetu i o zagrożeniach czyhających w sieci na młodego człowieka. Uczniowie klas 4-6 przygotowali gazetki ścienne w klasach i na zajęciach rozmawiali i układali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *