Kolejny sukces szkoły w Łysej Górze w sprawdzianie szóstoklasistów

IMG_2970

Jak co roku w kwietniu odbył się sprawdzian szóstoklasistów zorganizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie, w którym nasi uczniowie po raz kolejny pokazali klasę. Spośród dziesięciu szkół funkcjonujących na terenie gminy Dębno zajęli II miejsce w pierwszej części sprawdzianu (język polski i matematyka), a z języka angielskiego miejsce I ! Średnia wyników w klasie jest zdecydowanie wyższa od średnich w gminie Dębno, powiecie brzeskim oraz województwie małopolskim. Mamy również sukces indywidualny – Anita Sztando uzyskała wynik 39 pkt. tj. 98% z części pierwszej sprawdzianu oraz 98% z języka angielskiego, a to stawia ją na pozycji najlepszej szóstoklasistki w gminie.

W kilkunastoletniej historii organizowanych przez OKE w Krakowie sprawdzianów szóstoklasistów, szkoła w Łysej Górze uzyskiwała zawsze wysokie wyniki. W rankingu szkół gminy Dębno mieliśmy najczęściej pierwsze, drugie lub trzecie miejsce. Analiza wyników sprawdzianu szóstoklasistów przeprowadzona od czasu wprowadzenia reformy oświaty wykazała, że nasi uczniowie zajmowali zawsze poziom wysoki lub średni w tzw. skali staninowej, nie schodząc nigdy do poziomu niskiego, co stawia szkołę w Łysej Górze na pierwszym miejscu w Gminie Dębno.

W związku z zapowiedzią Ministerstwa Edukacji Narodowej tegoroczny sprawdzian szóstoklasistów może okazać się ostatnim w historii. Tym bardziej cieszymy się, iż udaje nam się ciągle utrzymywać wysoki poziom kształcenia i że kończymy ten okres w ścisłej czołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *