KONCERT LAUREATÓW XXIII GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

15 stycznia w naszym Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbył się Koncert Laureatów XXIII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych.
Tradycja ta towarzyszy nam już 23 lata i wciąż niezmiennie cieszy się zainteresowaniem zarówno wykonawców, (którzy wyłaniani są w czasie Konkursu poprzedzającego Koncert przez profesjonalne jury spośród uczniów wszystkich szkół w gminie), jak i widzów, którzy tłumnie przybywają, by posłuchać kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych zaprezentowanych w ciekawych aranżacjach i pięknym wykonaniu.
Utwory świąteczne zawsze przyjmowane są ciepło i ze wzruszeniem, ale na pewno słucha się ich jeszcze lepiej w odpowiedniej oprawie, a o tę zadbaliśmy ze szczególną starannością (w przeciwieństwie do natury, która zafundowała nam iście jesienną, ponurą aurę) – wyczarowaliśmy piękny zimowy krajobraz, który w połączeniu z blaskiem świątecznych drzewek utrzymywał słuchaczy w klimacie Bożego Narodzenia, które przecież już za nami…
W rolę scenografek wcieliły się panie Bożena Czajkowska-Bugaj oraz Aneta Sowa, które zaprojektowały, zadbały o profesjonalną pomoc (bardzo dziękujemy Studiu Delta- panu Ryszardowi Mytnikowi, tacie Aleksandra za bezpłatne wydrukowanie elementów scenografii) , a następnie wycinały, przypinały, przepinały, upinały, itd., itp., ale efekt końcowy był naprawdę imponujący, również dzięki scenicznemu oświetleniu, o które zadbał dyrektor placówki, pan Artur Potępa.
Na wysokości zadania stanęli również konferansjerzy, uczniowie ósmej klasy- Milena Bojdo i Hubert Gołąb. Zapowiadali występy kolejnych Laureatów ze swadą i swobodą, której mógłby im pozazdrościć niejeden zawodowiec. Do prezentacji pomogła im się przygotować pani Renata Wis.
I tak oto płynęła nuta za nutą, melodia za melodią, występ za występem. Było naprawdę wyjątkowo, Koncert docenili zaproszeni goście, m. in. Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Przewodniczący Rady Gminy Dębno Piotr Matura, Sołtys wsi Łysa Góra Bożena Sacha, którzy pogratulowali wszystkim Laureatom, następnie rozdano dyplomy, statuetki i nagrody .
Podczas Koncertu wystąpił także Zespół Regionalny „Kamionka”, świętujący swój jubileusz. Złożyli życzenia na Nowy Rok i wraz ze zgromadzoną publicznością zaśpiewali znane polskie kolędy.
Wyszło wspaniale, otrzymaliśmy zasłużone pochwały, podobało się. Dlatego użycie słowa sukces nie będzie w tym miejscu przesadne. Dodatkową motywacją był dla nas fakt, iż w gronie Laureatów znaleźli się wszyscy uczestnicy konkursu z naszej placówki; Milena Gołąb z przedszkola, Karol Matura z klasy III oraz Patrycja Danilewicz, uczennica klasy V. Nad całością przedsięwzięcia czuwał, jak każdego roku pan dyrektor, współorganizatorem jak zawsze było Dębińskie Centrum Kultury, któremu dziękujemy za ufundowanie dyplomów i nagród dla Laureatów Konkursu.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej Szkoły, bez których wkładu i ciężkiej pracy nasz coroczny Koncert zwyczajnie nie mógłby się wydarzyć.
Do siego roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *