„Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować podstawy akceptujące niepełnosprawność”

         

Przy współpracy z Publiczną Biblioteką w Łysej Górze, uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach w bibliotece publicznej, prowadzonych przez bibliotekarkę, panią Prokop. Podczas zajęć uczniowie zobaczą jak wyglądają pozycje książkowe pisane Alfabetem Braille’a, wykonają zadania, które mamy nadzieję uświadomią im jak trudno jest być niewidomym.

Podczas spotkania będą na czarnych kartkach nalepiali czarną plastelinę wykonując własne rysunki, porównywali i sprawdzali kto co ulepił, następnie dostaną dwie kartki – jedną pustą, drugą z wydrukowanym alfabetem Braille’a. Pani prowadząca wprowadzi krótkie objaśnienie jak działa ten alfabet i dzieci będą próbowały nakłuwać pustą kartkę tak, żeby „napisać” na niej swoje imię alfabetem Braille’a.

Niestety ze względu na to, że w gminie Dębno książki pisane alfabetem Braille’a przechodzą między bibliotekami w określonej kolejce, zajęcia te będą miały miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *