Nasi uczniowie na koncercie w dębińskim zamku

W niedzielę 16 czerwca na zamku w Dębnie odbyła się tradycyjna noc świętojańska. Jak co roku nie zabrakło atrakcji artystycznych.
W tym roku program muzealnej nocy obfitował w moc atrakcji kulturalnych przygotowanych przez lokalnych twórców. Spotkanie rozpoczął spektakl „Katarynka” w wykonaniu Grupy STONOGA
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku wg scenariusza
i reżyserii p. Agaty Podłęckiej. Następnie zaproszono na wspólne „Śpiewopoezjowanie” pt: „Kuźnia” w wykonaniu Agaty Podłęckiej, Franciszka Podłęckiego i zaproszonych gości.

Całość zakończył koncert muzyczny wokalistów i zespołu
w składzie: fortepian, kwartet smyczkowy oraz flet – wg projektu muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury pod kierownictwem Artura Potępy. W repertuarze znalazły się utwory znanych
i cenionych artystów polskiej estrady, dzieła orkiestrowe
w kameralnych opracowaniach. Wśród występujących znaleźli się m.in. uznana młoda artystka z Dębna Kinga Gurgul, solistki Dębińskiego Centrum Kultury wraz z instruktorką Sylwią Pasek, obiecująca skrzypaczka Aleksandra Kubala oraz nasi uczniowie: Anna Gurgul – flet oraz Kacper Roman – śpiew i gitara.