“Odblaskowa Szkoła” i szkolny turniej wiedzy “Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

Niedawno miał miejsce kolejny ekscytujący dzień w naszej szkole. Promując bezpieczeństwo na drodze oraz noszenie odblasków znowu cieszymy się udziałem w konkursie “Odblaskowa szkoła”. W związku z tym 26 X odbył się, wpisany już w naszą tradycję, szkolny turniej wiedzy “Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. W tym roku patronat nad całą uroczystością objął Wójt Gminy Dębno, który przekazał nagrody książkowe i odblaski dla uczestników konkursu.
Po eliminacjach uczniowie z klas 4-6, którzy najlepiej znali zasady ruchu drogowego, przystąpili do kolejnego etapu rywalizacji. Dołączyli do nich reprezentanci dorosłych: pani pedagog, pani sekretarka, przedstawicielka rodziców, jeden nauczyciel i pani sołtys wsi Łysa Góra. Po napisaniu testu uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi oraz przybyłymi rodzicami udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbywało się spotkanie z policjantami ze służby drogowej w Brzesku. Policjanci przypomnieli uczniom klas 0-6, rodzicom i nauczycielom, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i zwracanie uwagi na znaki drogowe. Następnie nastąpiło uroczyste rozdanie nagród ze sprawdzianu wiedzy oraz rozdano nagrody za udział w konkursach plastycznych o tematyce bezpiecznej drogi: “Bezpieczna ulotka” i “Kartka z kolorowanki – Bezpieczna droga”.

ZOBACZ ZDJĘCIA NA NASZYM FACEBOOKU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *