Spotkanie autorskie z panem Marcinem Pałaszem

img_4088-copyKLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU!

Jakiś czas temu gościł w naszej szkole pan Marcin Pałasz – wrocławski twórca książek dla dzieci i młodzieży oraz autor słuchowisk. Spotkanie autorskie zorganizowane zostało 27.10.2016r. w bibliotece, a udział w nim wzięli uczniowie klas II-IV SP. spotkanie-z-panem-marcinem-palaszemPan Marcin okazał się niezwykle miłym, wesołym i charyzmatycznym człowiekiem, którego nie sposób nie lubić i darzyć sympatią.  Dużo ciekawego opowiedział dzieciom o zawodzie pisarza i związanym z nim trybem życia, o swym zamiłowaniu do czytania i o własnych utworach. Podzielił się również kilkoma zabawnymi historiami z życia prywatnego (w roli głównej z psim przyjacielem Elfem), które znalazły miejsce w jego twórczości. Debiutancką książką pana Pałasza były ”Opowieści z Krainy Potworów” napisane specjalnie dla małego Krzysia – chrześniaka, któremu z czytaniem było trochę na bakier. Co dalej? Nie mogło być inaczej –  książka nie tylko spodobała się chłopcu, ale również wydawcom! Następna pozycja – ”Sposób na Elfa” osiągnęła już naprawdę spory sukces, zyskując miano Książki Roku 2012 i zdobywając Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Pod nazwiskiem autora znajdziemy oczywiście, inne wspaniałe, wielokrotnie nominowane i nagradzane utwory, m.in.: “Wszystko zaczyna się od marzeń”, ”Wakacje w wielkim mieście”, “Szczęśliwi czas liczą! czyli to i owo o czasie i zegarach”, “Straszyć nie jest łatwo”, “Licencja na zakochanie”, “Dasz radę, Marcelko”, “Powrót do Krainy Potworów”, “Elf i dom strachów “, “Elfie gdzie Jesteś? “. Spotkanie można zaliczyć od udanych. Uśmiechy i zaciekawienie nie schodziło z twarzy dzieci, które wręcz zasypywały naszego gościa rozmaitymi pytaniami, a później stanęły w długiej kolejce po autografy. Bardzo dziękujemy panu Marcinowi Pałaszowi za spotkanie, a także Pani Renacie Wielgosz – instruktor z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Brzesku oraz Pani Dorocie Prokop – bibliotekarz z Publicznej Biblioteki w Łysej Górze za współpracę przy organizowaniu spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *