Olimpijczyk z wizytą w Szkole Podstawowej im. Kuratora Jana Smolenia w Łysej Górze

We wtorek, dnia 16 IX 2012 r. zawitała dwunasta zawodniczka w żeglarstwie (w klasie 470) podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie Jolanta Ogar.  W odwiedziny przyszła do swojej Szkoły Podstawowej w Łysej Górze, w której owocnie spędziła 8 lat i godnie ją reprezentowała w zawodach sportowych.

Koło godziny 11.00 zgromadzona, na szkolnym holu, młodzież razem z nauczycielami gromkimi oklaskami przywitała Panią Jolantę Ogar – siedmiokrotną Mistrzynię Polski, tegoroczną Olimpijkę, a w przeszłości uczennicę Szkoły Podstawowej w Łysej Górze, która w duecie z Agnieszką Skrzypulec zajęła 12 lokatę w żeglarstwie w klasie 470 podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012!

Po części powitalnej Pani Jola na wstępie opowiedziała krótko swój życiorys, pobyt w szkole, karierę sportową oraz pierwszy kontakt z dyscypliną. Krótko opowiedziała o uprawianej przez siebie dyscyplinie; żeglarstwo, jakie zadania mają zawodnicy płynący łódką w klasie 470, a następnie przystąpiła do wyświetlania slajdów. Na ekranie ukazały się przygotowania treningowe na siłowni, bieżni jak również na akwenie wodnym, z efektownymi a jednocześnie niebezpiecznymi dla zdrowia zawodnika „wywrotkami” jachtu. Ponadto słuchacze mogli na nich obejrzeć: przygotowania do startu w zawodach, rywalizację podczas samych zawodów, a także, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów pobyt Pani Joli w Londynie w czasie Igrzysk Olimpijskich; ceremonia otwarcia, poruszanie się po wiosce olimpijskiej, przygotowania do startu, dopingowanie koleżanek i kolegów z drużyny. Jak zawsze w takiej sytuacji zaproszony Gość nie wszystko opowiedział, czego przykładem były liczne pytania zadawane przez młodzież szkolną. Pytaniom i odpowiedziom nie było końca.

Półtorej godziny przeleciało jak z bicza strzelił. Zaczęły się podziękowania, na ręce nauczyciela wychowania fizycznego  A. Gurgula, Pani Jola Ogar wręczyła oryginalną koszulkę olimpijską z własnoręcznym autografem, jednak największą nagrodą dla p. Dyrektora i Grona Pedagogicznego były serdeczne podziękowania Olimpijczyka za trud włożony w jej wychowanie oraz edukację, a dla uczniów szkoły w Łysej Górze życzenia spełnienia najskrytszych marzeń – Moim wielkim marzeniem było reprezentowanie Polski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich i spełniło się – powiedziała p. Jola. W rewanżu uczniowie klas najstarszych wręczyli Olimpijce bukiet kwiatów z życzeniami osiągania dalszych sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej.

No i w końcu zaczęło się rozdawanie autografów i fotografii – pocztówek z podobizną znakomitej absolwentki szkoły oraz pozowanie do licznych zdjęć z wszystkimi chętnymi.

I na zakończenie:

Pani Jolu dziękujemy za znalezienie czasu na spotkanie i życzymy dalszych sukcesów sportowych i osobistych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *