Programy profilaktyczne w roku szkolnym 2017/2018

Rok szkolny 2017/18 obfitował w wiele zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mogli uczestniczyć w programach profilaktycznych
z zakresu bezpieczeństwa w sieci, a także zagrożeń wynikających
z uzależnień.

 • Bezpieczna+ – uczniowie z klasy IV – VI zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w sieci, a także uczestniczyli w grze plenerowej łączącej zastosowanie zdobytych wiadomości z rywalizacjami sportowymi;
 • Cukierkiprogram skierowany dla klas III i IV w ramach oddziaływań profilaktycznych dla dzieci na najniższym etapie kształcenia, ze względu na stale obniżający się wiek inicjacji w zakresie zachowań ryzykownych;
 • Nie pal przy mnie proszę – program profilaktyczny koordynowany przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny
  w Brzesku, dzięki któremu uczniowie klas I-III uczestniczyli
  w prelekcji na temat zdrowia, poprowadzonej przez przedstawicielki Naturhose, a także stworzyli gazetki klasowe
  w ramach Dnia bez papierosa;  
 • Znajdź właściwe rozwiązanie – program profilaktyczny koordynowany przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny
  w Brzesku dla uczniów klas IV-VII oraz II i III gimnazjum, którego celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że zdrowy tryb życia pomaga pokonywać stres, a sytuacje trudne można przezwyciężać bez sięgania po używki. Uczniowie stworzyli gazetki klasowe dotyczące skutków palenia papierosów, prezentacje multimedialne na temat uzależnień, a także pomoce dydaktyczne na lekcje przyrody lub biologii. Ponadto uczniowie klasy II zrealizowali projekt gimnazjalny „Żyj aktywnie i zdrowo”, w ramach którego przeprowadzono badanie ankietowe wśród uczniów klas starszych dotyczące spędzania czasu wolnego
  i nawyków żywieniowych;
 • Trzymaj formę – to program profilaktyczny koordynowany przez  Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Brzesku dla uczniów klas IV-VII oraz II i III gimnazjum dotyczący działań służących zdrowemu trybowi życia, znaczeniu sportu dla zdrowia, a także zbilansowanej diecie koniecznej dla prawidłowego rozwoju młodzieży. Rezultatem było zorganizowanie konkurencji sportowych na szkolny dzień sportu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *