Programy profilaktyczne w roku szkolnym 2017/2018

Rok szkolny 2017/18 obfitował w wiele zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mogli uczestniczyć w programach profilaktycznych
z zakresu bezpieczeństwa w sieci, a także zagrożeń wynikających
z uzależnień.

 • Bezpieczna+ – uczniowie z klasy IV – VI zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w sieci, a także uczestniczyli w grze plenerowej łączącej zastosowanie zdobytych wiadomości z rywalizacjami sportowymi;
 • Cukierkiprogram skierowany dla klas III i IV w ramach oddziaływań profilaktycznych dla dzieci na najniższym etapie kształcenia, ze względu na stale obniżający się wiek inicjacji w zakresie zachowań ryzykownych;
 • Nie pal przy mnie proszę – program profilaktyczny koordynowany przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny
  w Brzesku, dzięki któremu uczniowie klas I-III uczestniczyli
  w prelekcji na temat zdrowia, poprowadzonej przez przedstawicielki Naturhose, a także stworzyli gazetki klasowe
  w ramach Dnia bez papierosa;  
 • Znajdź właściwe rozwiązanie – program profilaktyczny koordynowany przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny
  w Brzesku dla uczniów klas IV-VII oraz II i III gimnazjum, którego celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że zdrowy tryb życia pomaga pokonywać stres, a sytuacje trudne można przezwyciężać bez sięgania po używki. Uczniowie stworzyli gazetki klasowe dotyczące skutków palenia papierosów, prezentacje multimedialne na temat uzależnień, a także pomoce dydaktyczne na lekcje przyrody lub biologii. Ponadto uczniowie klasy II zrealizowali projekt gimnazjalny „Żyj aktywnie i zdrowo”, w ramach którego przeprowadzono badanie ankietowe wśród uczniów klas starszych dotyczące spędzania czasu wolnego
  i nawyków żywieniowych;
 • Trzymaj formę – to program profilaktyczny koordynowany przez  Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Brzesku dla uczniów klas IV-VII oraz II i III gimnazjum dotyczący działań służących zdrowemu trybowi życia, znaczeniu sportu dla zdrowia, a także zbilansowanej diecie koniecznej dla prawidłowego rozwoju młodzieży. Rezultatem było zorganizowanie konkurencji sportowych na szkolny dzień sportu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *