SPOTKANIE Z PANEM PIOTREM KUSPYSEM

DSC00962

KLIKNIJ, BY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU!

Wczoraj –  we wtorek 19 kwietnia,  gościł w naszej szkole pan Piotr Kuspys – doktor nauk o polityce. Specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych i dyplomacji. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami ustnymi i pisemnymi jako tłumacz dyplomatyczny języka ukraińskiego i rosyjskiego. Wykłada w Katedrze UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturowa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor książki „Savoir – vivre. Sztuka dyplomacji i dobrego tonu”. Pan Piotr w ciekawy i rzeczowy  sposób przypomniał nam, jak zachowywać się stosownie do sytuacji i okoliczności. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka, że przejawia się on w naszym zachowaniu i wyglądzie. Upewniliśmy się też, że dobre wychowanie to podstawa, a bycie kulturalnym i uprzejmym jest zdecydowanie „cool”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *