Sprawdzian Wiedzy “Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”!

Bezpieczna-szkoła.jpg

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia na naszym Facebooku!

W tym roku po raz pierwszy uczestniczmy w Małopolskim Konkursie “Odblaskowa Szkoła”.
W związku z tym 27 października we wtorek nasi uczniowie po raz kolejny przypominali sobie zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Naszym gościem był asp. Robert Gładysz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, który przeprowadził prelekcję dla klas 0-III. W chwilę później na sali gimnastycznej odbył się pod okiem komisji dwudziestominutowy “Sprawdzian Wiedzy z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.Uczestnikami byli uczniowie klas II-VI (wyłonieni na etapie międzyklasowych eliminacji), pan dyrektor, dwoje nauczycieli, a także zaproszeni: pani dyrektor ZSTiO w Łysej Górze Maria Piela, wieloletni nauczyciel i sąsiad szkoły pan Henryk Czech oraz rodzice: Dorota Szpak, Iwona Bączek, Monika Krupa. Poziom testu dostosowany był do poszczególnych grup wiekowych.
Tego dnia zostały rozdane również nagrody za konkursy plastyczne: “Odblaskowy Znak Drogowy” i “Bezpieczna Droga do Szkoły”.
Ponadto przedstawicielki Rady Rodziców rozdały wszystkim uczniom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Następnie uczniowie klasy piątej w odblaskowych kamizelkach ze znakami przemaszerowali do Publicznej Biblioteki w Łysej Górze, gdzie pani D.Prokop zaproponowała zorganizowanie wystawy konkursowych prac “Bezpieczna droga do szkoły” jak również “Odblaskowy znak drogowy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *