Sprawdzian Wiedzy “Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”!

Bezpieczna-szkoła.jpg

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia na naszym Facebooku!

W tym roku po raz pierwszy uczestniczmy w Małopolskim Konkursie “Odblaskowa Szkoła”.
W związku z tym 27 października we wtorek nasi uczniowie po raz kolejny przypominali sobie zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Naszym gościem był asp. Robert Gładysz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, który przeprowadził prelekcję dla klas 0-III. W chwilę później na sali gimnastycznej odbył się pod okiem komisji dwudziestominutowy “Sprawdzian Wiedzy z Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.Uczestnikami byli uczniowie klas II-VI (wyłonieni na etapie międzyklasowych eliminacji), pan dyrektor, dwoje nauczycieli, a także zaproszeni: pani dyrektor ZSTiO w Łysej Górze Maria Piela, wieloletni nauczyciel i sąsiad szkoły pan Henryk Czech oraz rodzice: Dorota Szpak, Iwona Bączek, Monika Krupa. Poziom testu dostosowany był do poszczególnych grup wiekowych.
Tego dnia zostały rozdane również nagrody za konkursy plastyczne: “Odblaskowy Znak Drogowy” i “Bezpieczna Droga do Szkoły”.
Ponadto przedstawicielki Rady Rodziców rozdały wszystkim uczniom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Następnie uczniowie klasy piątej w odblaskowych kamizelkach ze znakami przemaszerowali do Publicznej Biblioteki w Łysej Górze, gdzie pani D.Prokop zaproponowała zorganizowanie wystawy konkursowych prac “Bezpieczna droga do szkoły” jak również “Odblaskowy znak drogowy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *