Sukces Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze

DSC_1563dd1731a986.JPG

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia na naszym Facebooku!

29 października 2015 roku, podczas sesji Rady Powiatu Brzeskiego, dyrektor ZSP w Łysej Górze, Artur Potępa, odebrał z rąk starosty, Andrzeja Potępy statuetkę za zdobycie II-go miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Brzeskiego. Wydarzenie miało miejsce, ponieważ od kilku lat w powiecie realizowany jest program obejmujący zawody sportowe w rywalizacji dzieci i młodzieży szkół podstawowych w różnych grupach wiekowych. Młodzi sportowcy współzawodniczą w wielu dyscyplinach, za zajęte miejsca otrzymują punkty, a ich suma daje klasyfikację końcową szkół za cały rok szkolny.
Ogółem zostało sklasyfikowanych 46 szkól z całego powiatu, co potwierdza ogromny sukces Szkoły Podstawowej w Łysej Górze, która jako jedyna przedstawicielka gminy Dębno znalazła się wśród zwycięzców.

Pamiątkowe statuetki i dyplomy otrzymały:
I miejsce – PSP nr 2 w Brzesku
II miejsce – PSP im. Kuratora Jana Smolenia w Łysej Górze
III miejsce – ex aequo PSP Borzęcinie i PSP Kątach.

Niewątpliwie sukces szkoły w Łysej Górze nie jest przypadkowy – uczniowie potrafią pogodzić reprezentowanie placówki w zawodach z nauką. Współautorem sukcesu jest nauczyciel wychowania fizycznego, Aleksander Gurgul, który dba o urozmaicone lekcje W.F-u i zainteresowanie uczniów różnymi dyscyplinami sportu. Kładzie nacisk na zdrową rywalizację i walkę fair play. Mobilizuje uczniów do udziału w licznych zawodach na szczeblu gminy, powiatu, a nawet województwa.

Dyrekcji, nauczycielowi wychowania fizycznego, uczniom i ich rodzicom gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *