Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

World Multiplication Table Day – WMT Day

25 września nasza szkoła weźmie udział w V akcji edukacyjnej “Światowy dzień tabliczki mnożenia”, W tym roku szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w wydarzeniu.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

 „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana będzie w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz osoby dorosłe. Na długiej przerwie każdy będzie mógł sprawdzić swoje możliwości i uzyskać tytuł „Experta Tabliczki Mnożenia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *