KONKURS „ODBLASKOWA SZKOŁA”

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła bierze udział w konkursie dla szkół podstawowych województwa małopolskiego „Odblaskowa szkoła”. W ramach realizowania zadań regulaminowych, w szkole odbędą się konkursy plastyczne, techniczne, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Delegacja uczniów przejdzie z własnymi znakami odblaskowymi do Publicznej Biblioteki, gdzie zostanie zorganizowana mała wystawa naszych prac.

Oprócz tego uczniowie wezmą udział w uroczystej akademii, podczas której przypomną zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie dostaną opaski odblaskowe oraz część uczniów dodatkowo kamizelki odblaskowe.

Cel konkursu:

                       Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Wrzesień, październik 2015 roku – realizacja założeń akcji w szkołach.

Mamy nadzieję, że zarówno dorośli jak i dzieci chętnie wezmą udział w naszej akcji, aby uzyskać tytuł ODBLASKOWEJ SZKOŁY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *