Szkolny Konkurs Ortograficzno-Językowy Gimnazjalistów

„ A niechaj narodowie , wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”

      Jak co roku te oto słowa Mikołaja Reja przyświecały naszym gimnazjalistom w szkolnym konkursie ortograficzno-językowym, który odbył się 15 marca w ZS w  Łysej Górze.
Konkurs składał się z dyktanda i obszernego testu, w którym uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością zasad ortografii, interpunkcji oraz wiedzą z zakresu gramatyki języka polskiego.
W tegorocznej podróży ortograficzno-językowej wzięli udział: K. Mirek, N. Ogar, I. Prokop i K. Tyrkiel (z kl. I gimn.), W. Mleczko i I. Mleczko (z kl. II gimn.), W. Migda, B. Motyka i A. Osmęda (z kl. III gimn.).20170322_085405
Za udział w ortograficznej zabawie wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oceną celującą z języka polskiego, natomiast laureaci- także dyplomami, nagrodami książkowymi i słodkim „co nieco”. Ponadto laureaci szkolnego etapu konkursu wezmą udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym Gimnazjalistów.

     Życzymy im sukcesów!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *