Zabawy sportowe “Lekkoatletyka dla każdego”

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

29 września miało miejsce uroczyste otwarcie stadionu Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego. W ramach tego wydarzenia odbyły się (organizowane przez Urząd Miasta Tarnowa, MLUKS Tarnów i TOSIR) Otwarte Mistrzostwa w Lekkoatletyce, w których rywalizowali młodzi lekkoatleci ze szkół z Tarnowa oraz okolicznych miejscowości. Wspólna rozgrzewka i trening dla najmłodszych, urządzone w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego”, trwały już od samego rana.

W zabawie wraz z uczniami z Sufczyna wzięło udział kilku trzecioklasistów z naszej podstawówki. Uczniowie dołączyli do grupowego biegu wokół stadionu, ćwiczyli m.in. rzut oszczepem oraz bieg przez płotki. Choć trening nie należał do łatwych, to dostarczył dzieciom mnóstwa uciechy, pozostawiając nawet lekki niedosyt u tryskających energią małych sportowców.DSC_0349

Dwoje naszych uczniów spotkała dodatkowo miła niespo-dzianka, a zarazem zaszczyt wzięcia udziału w akcie otwarcia i oddania do użytku nowego obiektu. U boku prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli, dzieci przecinały symboliczną wstęgę! Było to dla nich zupełnie nowe doświadczenie i co, jakby nie patrzeć, uczyniło je honorowymi gośćmi wydarzenia.

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz koszulki.

Sam stadion jest pięknym i świetnie doposażonym obiektem sportowym, przystosowanym do rozgrywania konkurencji biegowych, zawodów w skokach, rzutach oraz pchnięciu kulą. Pomieścić może ponad 1900 osób.

Niewątpliwie takie miejsca, a także organizowane na nich imprezy, które łączą fizyczne zmagania ze świetną zabawą wspomagają kiełkowanie sportowych zainteresowań, pasji i talentów.