Udział w akcji ,,Śniadanie Daje Moc”

Zdrowe przekąski, kolorowe kanapki i koktajle owocowo-jogurtowe – to tylko część pysznych potraw, które 8 listopada pojawiły się na stołach w szkolnej świetlicy. Tego dnia czniowie z klas 0-3 wraz z wychowawcami i rodzicami, obchodzili ogólnopolskie święto śniadania. Poza zjedzeniem smacznego i zdrowego posiłku, dzieci dowiedziały się, dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu.

Dodatkowo w tym dniu uczniowie z klas II i III,  realizowali na zajęciach treści programu edukacyjnego pt. ,,5 porcji zdrowia w szkole”. Aby jak najlepiej przybliżyć dzieciom omawianą tematykę, dzieci wzięły udział w prelekcji, obejrzały prezentację multimedialną oraz uczestniczyły w quizach i rozwiązywały krzyżówki. Dzięki udziałowi w tym programie uczniowie poszerzyli wiedzę na temat zasad zbilansowanej diety, której podstawą jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Na podsumowanie tego projektu uczniowie z klasy III wykonali wspólną pracę plastyczną.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i pomoc, a uczniom za wspaniałe występy, które uatrakcyjniły nasze spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *