VIII Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 05.03.22011r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze rozegrany został VIII Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły i Puchar Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury.

Jak co roku już od ośmiu lat na tę imprezę przychodzą mamusie i tatusiowie ze swoimi dziećmi, aby rywalizować ze sobą w turnieju tenisa stołowego. Niezmiennie rywalizacja toczy się w dwóch kategoriach: ojciec i syn oraz rodzic i dziecko. Spotkania te to nie tylko rywalizacja sportowa, ale też pokazanie rodzicom i dzieciom w jaki sposób można spędzić aktywnie wolny czas razem poprawiając wzajemne relacje między sobą, a przy tym dobrze bawić się. W trakcie turnieju można było zaobserwować: rywalizację sportową podczas gry przy stole prowadzoną wg zasady „fair play”, naradzanie się drużyny (ustalanie taktyki) w czasie przerwy między setami, rozmowy zawodników (mam i tatusiów) różnych drużyn wspominających może czasy szkolne. Te i inne pozytywne zachowania utwierdzają w przekonaniu organizatorów turnieju w potrzebie organizowania tego rodzaju imprezy.

Do turnieju przystąpiło 13 drużyn podzielonych na dwie kategorie. W pierwszej kategorii – ojciec i syn rywalizowało 8 drużyn: Krystian Kubik z tatą Januszem, Kacper Krupa z tatą Robertem, Damian Duda z tatą Januszem, Maciej Drebot z tatą Markiem, Kamil Kubala z tatą Stanisławem, Dawid Gębka z tatą Jarosławem, Konrad Niemiec z tatą Andrzejem i Marek Gurgul z tatą Tadeuszem, a drugiej – rodzic i dziecko walkę toczyło pięć zespołów: Wojciech Bąba z mamą Ireną, Karolina Cieśla z mamą Anetą, Kacper Książek z mamą Renatą, Tomasz Hebda z mamą Anną i Emil Sowa z mamą Katarzyną.

W kategorii ojciec i syn walka toczyła się o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łysej Górze W wyniku losowania, zespoły podzielone zostały na dwie grupy po
4 drużyny, najlepsze dwa zespoły z grupy rozegrały półfinały, walka o III miejsce i finał. Kolejność tych rozgrywek prezentuje się następująco:

 1. 1.             Marek Gurgul i tata Tadeusz,
 2. 2.             Dawid Gębka i tata Jarosław,
 3. 3.             Kamil Kubala i tata Stanisław,
 4. 4.             Konrad Niemiec i tata Andrzej,
 5. 5.             Damian Duda, tata Janusz, Maciej Drebot, tata Marek,
 1. 6.             Krystian Kubik, tata Janusz, Kacper Krupa, tata Robert,

W kategorii rodzic i dziecko, przy tej liczbie, drużyny grały każdy z każdym o Puchar Przechodni Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury, co doprowadziło do podziału miejsc
w kolejności:

 1. 1.             Karolina Cieśla, mama Aneta,
 2. 2.             Emil Sowa, mama Katarzyna,
 3. 3.             Kacper Książek mama Renata,
 4. 4.             Wojciech Bąba mama Irena,
 5. 5.             Tomasz Hebda mama Anna,

Puchary i dyplomy wręczyli Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierz Gurgul
i Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łysej Górze Artur Potępa, a medalami dekorowali: Gość Honorowy Pani Janina Nosek emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego – pomysłodawca tego turnieju oraz Aleksander Gurgul nauczyciel wychowania fizycznego sprawujący opiekę ( od siedmiu lat) nad organizacją i przebiegiem tego turnieju.

Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego w Szkole Podstawowej w Łysej Górze to już tradycja. VIII turniej odbył się w miłej sportowej atmosferze i przeszedł już do historii.

Mimo wywalczonych miejsc nagrodzonych dyplomami, medalami, przechodnimi pucharami dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury dla zwycięskich drużyn – nie było przegranych. Samo uczestnictwo to już wygrana każdego dziecka i rodzica.

Mogłam z dumą gratulować dzieciom i dekorować ich rodziców; moich uczniów, którzy kiedyś sami godnie reprezentowali szkołę na zawodach sportowych w tenisie stołowym i innych na szczeblu gminy, powiatu, województwa, (p. Aneta Cieśla, p. Renata Książek, p. A. Niemiec, p. S. Kubala, p. M. Drebot, p. J. Kubik), a dziś? Dziś razem ze swoimi pociechami tworzyli rodzinne drużyny; godne podkreślenia w jednolitych, sportowych strojach.

Cieszy to, że z każdym rokiem przybywa coraz młodszych uczestników, jest to, bowiem inny sposób na spędzenie wolnego czasu, gdy nam go wciąż brakuje dla naszych dzieci; kiedyś to zaprocentuje, bo to czas spędzony z pożytkiem nie tylko dla ciała, ale też dla ducha

         Organizatorom dziękuję za kontynuację mojego pomysłu, uczestnikom z całego serca gratuluję, a mniej odważnych zachęcam do uczestnictwa w kolejnych turniejach. – Mówi Pani
J. Nosek, Gość Honorowy turnieju.

Organizatorami VIII Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego byli: Uczniowski Klub Sportowy „START” Łysa Góra, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łysej Górze oraz Dębińskie Centrum Kultury, które ufundowało dla uczestników turnieju paczki słodyczy, dyplomy i medale.

P.s. Cieszymy się, że rodzice wraz ze swoimi pociechami chcą spędzać wolny czas (po przez gry, zabawy, rozmowy, kontakty z rówieśnikami na tego rodzaju imprezach) i nie tylko, bo jak jeden
z rodziców powiedział: „Nie poszedłem na dniówkę, Ja musiałem przyjść ze swoim dzieckiem i zagrać z nim w jednej drużynie, a w pracy muszę coś wymyślić …….”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *