XII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W styczniu, jak co roku od 12 lat, odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. 13 stycznia w piątek jury w składzie Teresa Szydłowska(muzyk) i Jerzy Pleśniarski(muzyk) rozpoczęło przesłuchania uczestników. Chętnych nie brakowało, mimo iż formuła Konkursu jest od początku niezmienna. Do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież z prawie wszystkich placówek oświatowych naszej gminy.

Jedynie wśród gimnazjalistów zapał był nieco mniejszy – w tej grupie wiekowej wystąpił jeden duet i czworo solistów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury- współorganizatora  Konkursu.

Jury wyłoniło zwycięzców. Zaśpiewali oni w czasie Koncertu Kolęd i Pastorałek – 22 stycznia w naszej szkole, a 28 w siedzibie DCK, w Jastwi. Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym udział jest nagrodą  dla Laureatów Konkursu , od początku cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Łysej Góry. Nie inaczej było i w tym roku – młode gwiazdy wystąpiły na wypełnionej po brzegi sali, no i oczywiście w odpo- wiedniej scenerii.
Scenografię zaprojektowała pani Cecylia Stypka – nauczycielka naszej placówki, a w wykonanie projektu włączyli się inni nauczyciele i pracownicy – konstrukcja szopki wykonana przez pana Maturę (konserwatora) na pewno przejdzie do historii jako przykład godny Adama Słodowego -„Coś z niczego”.
Prawdziwy koncert musi mieć konferansjerów. Na tym polu realizowali się uczniowie klasy VI – Kasia Gurgul i Filip Wojtasiński. Poradzili sobie znakomicie- i w czasie Konkursu, i późniejszych Koncertów – tym samym zasłużyli na miano profesjonalistów.
Koncerty, w naszej szkole i w Jastwi, zakończył występ – w roli gwiazdy – zespołu wokalnego, działającego przy DCK, pod dyrekcją Artura Potępy, który wystąpił, rzec można, w roli potrójnej:
– Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łysej Górze i współorganizatora Konkursu
– Przygotowującego i opiekuna uczestników Konkursu z naszej szkoły
– Instrumentalisty i kierownika  zespołu wokalnego (To się nazywa mieć podzielność uwagi)
Pozostaje sobie życzyć, aby przyszłoroczny XIII Konkurs i Koncerty odbyły się na równie wysokim poziomie i cieszyły się takim samym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i zachwyconej publiczności.
 Lista Laureatów Koncertu w kolejności występowania:


1.   ZOFIA GURGUL    Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębnie (Przedszkole Publiczne)    „ZA KOMINEM ŚWIERSZCZYK SPAŁ”


2.   JULIA BOJDO    Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku    „GDY PIERWSZA NA NIEBIE”


3.   MIKOŁAJ SUCHAN i TOMASZ PŁANETA    Przedszkole Publiczne w Porąbce Uszewskiej    „OJ MALUŚKI”


4.   KONRAD STYPKA    Zespół Szkół – Gimnazjum w Woli Dębińskiej    „ZŁOTA JEROZOLIMA I BIEDNE BETLEJEM”


5.   PATRYCJA SMOLEŃ    Publiczne Przedszkole w Woli Dębińskiej (klasa „0”)    PASTORAŁKA „GDY PIERWSZA GWIAZDKA ZJAWI SIĘ”


6.   PATRYCJA PŁANETA    Zespół Szkół – Gimnazjum w Woli Dębińskiej    „SIANKO NA STÓŁ”


7.   PATRYCJA BOJDO    Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworsku    „ANIOŁEK NAJŁADNIESZY”


8.   NATALIA BEDNAREK    Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich    „W CIEMNY WIECZÓR”


9.   AMELIA MAREK    Zespół Szkolno –Przedszkolny w Łysej Górze (klasa„0”)    „PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM”


10.  OLGA KOWAL    Zespół Szkół – Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej    „NIE BYŁO MIEJSCA”


11.  DARIA KUKLA i DOMINIK KRAJ    Publiczne Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej    „PIOSENKA ŚWIĄTECZNA”


12.  DOMINIKA GLIŹDZIŃSKA    Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzy    „NARODZIŁ SIĘ W STAJENCE”


13.  FILIP WOJTASIŃSKI    Zespół Szkolno –Przedszkolny w Łysej Górze    „BÓG NARODZI SIĘ”


14.  EDYTA PAŁUCKA    Publiczne Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej    „GDY ŚLICZNA PANNA”


15.  NATALIA KOLOCH    Zespół Szkół – Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej „CICHO, CICHO PASTUSZKOWIE”


16.  WERONIKA NAJBEREK    Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łysej Górze    „GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI”


17.  EWELINA KĄDZIOŁKA i MAŁGORZATA MROŻEK    Przedszkole Publiczne w Łoniowej    „NIE PŁACZ JEZU”


18.  JUSTYNA CHRAPUSTA    Zespół Szkolno – Przedszkolny w Maszkienicach    „PONAD BETLEJEM”


19.  ANNA MYSZKA    Zespół Szkół – Gimnazjum w Woli Dębińskiej    „WIGILIJNA PASTORAŁKA”


20.  FILIP JEWUŁA    Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej    „TO JUŻ PORA NA WIGILIĘ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *