Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku

Dnia 14 września 2016r. dzieci z klasy ,,0” i I wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Pan policjant Bogdan Machaj, który na co dzień zajmuje się sprawami nieletnich, oprowadził uczestników  po budynku komisariatu i opowiedział o pracy policjanta. Dzieci miały okazję wysłuchać prelekcji nt. bezpieczeństwa  dzieci w ruchu drogowym, jak również zobaczyć wiele sprzętów i przedmiotów wykorzystywanych w codziennej pracy policjantów.

 Ogromne  wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarł  pies policyjny, którego tresurę wszyscy z uwagą podziwiali. Dodatkową atrakcją dla dzieci było zobaczenie wnętrza policyjnego radiowozu. Na pamiątkę wizyty w komendzie każde dziecko otrzymało odblask i wielu uczniów zdeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *