XVII Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły

Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego to zawody od lat organizowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łysej Górze. 2 kwietnia 2022 roku, po dwurocznej przewie związanej z pandemią Covid19, miłośnicy ping ponga nareszcie mogli odbić piłeczkę i  siedemnasty raz  zawalczyć o Puchar Dyrektora Szkoły!

W imprezie wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn, a w składzie każdej z nich znalazł się uczeń z dorosłym członkiem swojej rodziny: Rafał Bączek z tatą Piotrem, Jakub Sacha z siostrą Patrycją, Filip Sacha z tatą Wacławem, Bartłomiej Gołąb z wujkiem Grzegorzem, Olaf Mentel u boku taty Kamila oraz Kacper Ogar z tatą Jakubem.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” do trzech punktów zgodnie z zasadami „fair play”. Po zaciętej rywalizacji najwyższe miejsce na podium zajęły dwa zespoły:

🏆 Rafał Bączek z tatą Piotrem ;🏆 Jakub Sacha z siostrą Patrycją.

Puchary, medale i dyplomy wręczyli uczestnikom dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – Artur Potępa oraz pani Janina Nosek – emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego. „Cieszę się, że turniej po latach nieobecności wrócił do kalendarza imprez szkolnych, a ja mogłam wziąć w nim udział i spotkać się z moimi byłymi uczniami” – nadmienił nasz Gość Honorowy. Rzeczywiście, będące częścią szkolnej tradycji, coroczne rozgrywki to nie tylko rywalizacja sportowa drużyn, ale również świetna okazja do zobaczenia się, podjęcia wspólnej aktywności fizycznej, kibicowania i rozmów – czyli wszystkiego, co ładuje baterie i napawa entuzjazmem.

Ponadto o energię i dobre samopoczucie naszych sportowców zadbał Uczniowski Klub Sportowy „START” Łysa Góra – współorganizator wydarzenia oraz fundator poczęstunku (zarówno łakoci 🍭 🍫, jak i witamin 🍎), słodkich upominków dla najmłodszych oraz części nagród.

Nad organizacją i przebiegiem turnieju sprawował opiekę Aleksander Gurgul – nauczyciel wychowania fizycznego.  Jak podkreśla: „Organizując turniej kolejny raz jestem przekonany, że spotkania te w znakomity sposób umacniają relację uczeń-rodzic-szkoła. Dziękuję więc wszystkim za uczestnictwo i dobrą zabawę”!

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i głośne oklaski dla wszystkich fantastycznych, małych i dużych tenisistów, którzy w dniu imprezy dali z siebie wszystko. 💪

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *