Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów

W dniu 20.04.2022r. w naszej placówce odbyło się szkolenie
z pierwszej pomocy dla uczniów klas 0 – 8. 

Akcja przeprowadzona została w ramach zadania „Organizacja zajęć sportowych, promujących zdrowy i aktywny styl życia” . Za jego realizację opowiada Uczniowski Klub Sportowy „START” Łysa Góra działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze i prowadzony przez naszego nauczyciela – pana Aleksandra Gurgula.

Celem szkolenia było wypracowanie odpowiednich postaw  u dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w razie wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego.  Uczestnicy dowiedzieli się: jak  prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, zadbać o bezpieczeństwo ofiary wypadku i własne oraz wezwać pomoc.

Szkolenie cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci z chęcią wypowiadały się i brały czynny udział w treningu “sztucznego oddychania” oraz układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. 

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadził Pan Marcin Gurgul zawodowy strażak oraz ratownik medyczny przy SP ZOZ Brzesko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *