Za nami kilka miesięcy aktywnej pracy uczniów…

Za nami kilka miesięcy aktywnej pracy uczniów, którzy bardzo chętnie brali udział w licznych konkursach organizowanych nie tylko na terenie naszej szkoły, ale i poza nią. Wykazywali się oni w konkursach przedmiotowych, plastycznych oraz sportowych (gminnych i ogólnopolskich).

W marcu wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Kangur”, w którym uczennica klasy 3 – Julia Bączek uzyskała wyróżnienie. W tym samym czasie dwóch uczniów klasy 5 zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu „Krakowska matematyka 2016/2017” i do kolejnego  etapu gminnego konkursu matematycznego dla klas V. Również uczniowie klasy 3 gimnazjum wzięli udział w „Powiatowym konkursie matematycznym dla uczniów gimnazjum” w Brzesku. Ponadto w „Gminnym konkursie na  najlepszego matematyka gminy Dębno” uczniowie z klasy 5 – Natalia Baczek i Sebastian Ostręga wywalczyli II miejsce.

Nie obyło się również bez obchodów „Dnia bezpiecznego Internetu” (luty) – kiedy to w każdej klasie przypomniano zasady bezpiecznego korzystania z sieci, odbyła się pogadanka dla uczniów z policjantem oraz dla rodziców podczas zebrania.

W „Dniu matematyki” (marzec)  uczniowie gimnazjum i klas 4-6 szkoły podstawowej wzięli udział w drużynowych rozgrywkach. Oprócz tego gimnazjaliści zorganizowali zagadkowe losowanie, a dzieci z klas 1—3 brały udział w różnego rodzaju grach matematycznych, układaniu tangramu, pentonimo, sudoku. Wspomagali ich starsi koledzy z klas 4-6.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *