WYJAZD NA STRZELNICĘ

Wprawdzie nauka strzelania jeszcze nie jest obowiązkowa, zwłaszcza w szkole podstawowej, jednak w ramach wycieczki i przede wszystkim atrakcji klasy VII i VIII, pod opieką wychowawców, uczestniczyły w praktycznej lekcji strzelectwa w miejscowości Ładna pod Tarnowem.
Pomimo mroźnej pogody i drobnych niedogodności nikt nie narzekał, każdy chciał spróbować, wychowawczynie także, jak to jest być żołnierzem.
Pod czujnym okiem sympatycznych instruktorów, po zapoznaniu się z regulaminem, stosując się do surowych zasad bezpieczeństwa, uczniowie mogli postrzelać w różnych pozycjach i z różnego rodzaju broni, przekonując się m.in. o tym, jak ciężki jest ekwipunek żołnierski.
Każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę tarczę, do której mierzył i co najważniejsze każda nosiła ślady po kulach, co dowodzi, że mamy celne oko (mniej lub bardziej).
Dodatkową atrakcją było strzelanie z łuku do kolorowych baloników.
Przed powrotem do domów, za zgodą rodziców, odwiedziliśmy McDonald, żeby nieco się rozgrzać i posilić po trudach „poligonu”.
To był udany dzień!