Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Tobie Polsko”

8 listopada 2022r., w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Tobie Polsko”. Konkurs został zorganizowany przez Dębińskie Centrum Kultury oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich. Konkurs nawiązywał bezpośrednio do jednego z najważniejszych świąt  w  kalendarzu naszego narodu – czyli Święta Niepodległości -11 Listopada.

W konkursie, prezentując wysoki poziom i perfekcyjne przygotowanie, wzięły udział uczennice naszej szkoły, Weronika Gołąb z kl. VI i Tatiana Szczupak z kl. VII. Obie dziewczyny zajęły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych, (Weronika kl. V- VI, a Tatiana kl. VII -VIII)

Gratulujemy naszym uczennicom i p. dyrektorowi Arturowi Potępie, który przygotował je do występu.

KONKURS PLASTYCZNY ,,MALOWANIE JEST ŁATWE”

Miło nam poinformować, że uczennica III klasy – Emilka Bednarek zdobyła I miejsce w w kategorii klas I-III w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Malowanie jest łatwe” – temat ,,Na jagody…”. Konkurs odbył się 21.10.2022 w Jastwi. Wśród innych uczestników naszej szkoły i gminy Emilka wykonała pracę malarską, która zachwyciła jurorów swoimi artystycznymi wrażeniami.

Święto Niepodległości w naszej szkole

W przeddzień Święta Niepodległości, dnia 10 listopada, na uroczystej akademii ze wzruszeniem wspominaliśmy ważne dla wolności naszego narodu wydarzenia. Uczciliśmy ten dzień w sposób szczególny- inscenizacją  patriotyczną, której przewodnim motywem były słowa zaczerpnięte z „Legendy polskiej” Józefa Barana:  „wolności ptaku żaropióry”.

Inscenizację przygotowali  uczniowie klasy szóstej. Zebranej na akademii społeczności szkolnej zaprezentowali oni piękne i wzruszające interpretacje głosowe tekstów, które zostały wzbogacone muzyką filmową i patriotycznymi piosenkami. Ciekawym urozmaiceniem spektaklu była także taneczna interpretacja motywu wolności w wykonaniu Jagody Witek z drugiej klasy.

Widowisko wszystkim bardzo się podobało i zostało nagrodzone oklaskami. Brawo dla Jagody i szóstoklasistów!

8 listopada 2022r. – udział w akcji ,,Śniadanie Daje Moc”

Zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania, roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia, to ważne elementy ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Śniadanie Daje Moc”, w którym po raz kolejny wzięli udział uczniowie klas z 0- 3 z naszej szkoły. Akcja ta przeprowadzona została w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który przypada właśnie 8 listopada. Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły był to dzień szczególny i niezwykły. Mieli bowiem możliwość uczestniczyć w wielkiej śniadaniowej uczcie, którą przygotowali dla nich Rodzice. Zanim jednak przystąpiono do śniadania, uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli sobie zasady zachowania przy stole. Nie obyło się także bez występów, przygotowanych przez wychowawców klas 0-3, p. A Sowę, B. Czajkowską -Bugaj, H. Malik. S. Panterę- Migdę, podczas których uczniowie systematyzowali wiedzę na temat świadomego i prawidłowego żywienia w codziennym życiu.
W spotkaniu wziął udział również pan dyrektor Artur Potępa, który z zainteresowaniem przyglądał się występom dzieci, docenił ich zaangażowanie i dziecięcy entuzjazm. Jak wszyscy był pod wrażeniem zdrowych przekąsek, które dla swoich milusińskich przygotowali Rodzice.
Dlatego, bardzo serdecznie dziękujemy właśnie Rodzicom za zaangażowanie w organizację tej akcji. Ich pomoc była nieoceniona. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki, szaszłyki, koktajle. Śniadanie było przepyszne, kolorowe, urozmaicone, a co najważniejsze- pożywne i zdrowe. Takie, które dało dzieciom energię do nauki i zabawy. Po prostu niecodzienne. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych.
Koordynatorem tej akcji była p. B. Czajkowska – Bugaj.