„Nie jesteś sam”

W realizacji tematu „Nie jesteś sam” po raz kolejny pomogli nam zaproszeni goście, tym razem odwiedziły nas pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębnie, pani kierownik i pani pedagog. Panie przeprowadziły spotkanie w dwóch grupach wiekowych, podczas spotkań przedstawiły dzieciom program pomocy społecznej, w jaki sposób pomagają, na jaki rodzaj pomocy mogą liczyć uczniowie i ich rodzice, w jaki sposób można się z nimi kontaktować.

 Oprócz tego temat był zrealizowany w każdej klasie w ramach godziny wychowawczej, nauczyciele prowadzili z uczniami dyskusje jak trudno jest przyznać się do problemu i w jaki sposób my jako nauczyciele a oni jako uczniowie możemy się wspierać wzajemnie i osoby potrzebujące pomocy. Najważniejszym wysuniętym wnioskiem był fakt, iż nie są sami i zawsze mogą liczyć na pomoc z wielu źródeł, najważniejsze to zauważyć problem i odważyć się poprosić o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *