Koncert Laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek

Koncert Laureatów XV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 18 stycznia w naszej szkole, jak co roku, zgromadził liczną publiczność. Miejsca na szkolnej sali gimnastycznej wypełnione zostały po brzegi. Nic dziwnego, większość  z nas lubi słuchać kolęd, pastorałek i utworów świątecznych. A jeżeli na scenie prezentuje się córka, wnuczka, siostra, siostrzenica czy też kuzynka, to tym chętniej bierzemy udział w uroczystości. Tak więc gminna impreza przyciągnęła liczną  publiczność z całej gminy Dębno.Na kilka chwil, dzięki pięknym wokalnym występom Laureatów, przenieśliśmy się do Betlejemskiej Stajenki. Świątecznej atmosferze sprzyjała także piękna oprawa plastyczna sceny i sali wykonana przez nauczycieli naszej placówki. Tym razem zadanie było nieco ułatwione, gdyż dekoracja została upięta na nowym materiale, który pojawił się w miejsce poprzedniego, czternastoletniego- nieco „nadgryzionego zębem czasu”. Nie trzeba więc było maskować mniejszych i większych przetarć i dziurek. Nie umniejsza to jednak zasług zespołu dekorującego, pracującego pod czujnym okiem pani Cecylii Stypki, bo scenografia szczególnie podkreślała wyjątkowość wieczoru.

Poziom artystyczny wokalistów również nie pozostawiał wiele do życzenia. Zarówno przedszkolaki jak i starsze dzieci, aż do młodzieży gimnazjalnej zaprezentowali się przepięknie. Wśród Laureatów wystąpiła także uczennica naszej szkoły-Weronika Najberek. Niestety nieobecna była Amelia Marek, ale mamy nadzieję, że nie zabraknie jej 25 stycznia, na Koncercie w Jastwi.

Wokalistów w zabawny i miły sposób zapowiadały konferansjerki- Patrycja Sacha i Wiktoria Mleczko, uczennice VI klasy.

Nie zabrakło niespodzianek- wieczór rozpoczęły tradycyjną polską kolędą w nietypowej aranżacji wokalistki DCK- Sylwia Pasek i Justyna Bil. Po występach Laureatów dyrektor DCK, pan Włodzimierz  Gurgul, razem z panem Arturem Potępą, dyrektorem naszej szkoły oraz panem Piotrem Maturą,  przewodniczącym  Rady Gminy, wręczyli pamiątkowe dyplomy,następnie chwila dla fotoreporterów i…ujrzeliśmy diabła, a nawet śmierć!. Okazali się nimi członkowie grupy Herody z Maszkienic, którzy pod przewodnictwem choreografa Janusza Cierlika(na scenie Żyd) zawitali do nas z kolędą. Tak więc wieczór zakończył się ludowo i z przytupem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy  chętnie zobaczą występ po raz drugi, na Koncert  do DCK w Jastwi, dnia 25 stycznia o godzinie 17.30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *