XV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

9 stycznia odbył się 15, jubileuszowy, Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez naszą szkołę i Dębińskie Centrum Kultury. Za oknem wprawdzie zabrakło zimowej, świątecznej atmosfery, za to na szkolnej sali gimnastycznej wszystkiego było pod dostatkiem: piękna zimowo-świąteczna dekoracja, sympatyczne konferansjerki,przejęci rywalizacją uczestnicy konkursu, równie, a może jeszcze bardziej stremowani opiekunowie, no i niezawodna publiczność.
Występy w czterech kategoriach wiekowych(przedszkola i”zerówki”, klasy I-III, klasy IV-VI i gimnazja) oceniało jak co roku profesjonalne jury- pani Teresa Szydłowska (muzyk) i pan Jerzy Pleśniarski (muzyk). O oświetlenie i nagłośnienie zadbał dyrektor placówki, pan Artur Potępa. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom i zróżnicowany repertuar- od tradycyjnych kolęd, poprzez pastorałki, aż do typowo świątecznych piosenek. Konkurs przebiegał sprawnie, w sympatycznej, jeszcze świątecznej atmosferze. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i paczkę. Nagrody zostały ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury. Ogłoszenie wyników  i przekazane do poszczególnych zainteresowanych placówek planowane jest w najbliższy poniedziałek, 12 stycznia. Laureaci Konkursu wystąpią na zaplanowanych Koncertach- 18 stycznia w naszej szkole, a 25 stycznia w siedzibie Dębińskiego Centrum Kultury. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów.W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na  Koncerty Laureatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *