XV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

9 stycznia odbył się 15, jubileuszowy, Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez naszą szkołę i Dębińskie Centrum Kultury. Za oknem wprawdzie zabrakło zimowej, świątecznej atmosfery, za to na szkolnej sali gimnastycznej wszystkiego było pod dostatkiem: piękna zimowo-świąteczna dekoracja, sympatyczne konferansjerki,przejęci rywalizacją uczestnicy konkursu, równie, a może jeszcze bardziej stremowani opiekunowie, no i niezawodna publiczność.
Występy w czterech kategoriach wiekowych(przedszkola i”zerówki”, klasy I-III, klasy IV-VI i gimnazja) oceniało jak co roku profesjonalne jury- pani Teresa Szydłowska (muzyk) i pan Jerzy Pleśniarski (muzyk). O oświetlenie i nagłośnienie zadbał dyrektor placówki, pan Artur Potępa. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom i zróżnicowany repertuar- od tradycyjnych kolęd, poprzez pastorałki, aż do typowo świątecznych piosenek. Konkurs przebiegał sprawnie, w sympatycznej, jeszcze świątecznej atmosferze. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i paczkę. Nagrody zostały ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury. Ogłoszenie wyników  i przekazane do poszczególnych zainteresowanych placówek planowane jest w najbliższy poniedziałek, 12 stycznia. Laureaci Konkursu wystąpią na zaplanowanych Koncertach- 18 stycznia w naszej szkole, a 25 stycznia w siedzibie Dębińskiego Centrum Kultury. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów.W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na  Koncerty Laureatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *