“Na kartonik mleka każdy uczeń czeka”

Ideą Programu “Mleko dla Szkół” jest, aby co dzień każdy uczeń miał szanse na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w placówkach oświatowych dotowane jest przez Unię Europejską, a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów. Każde dziecko objęte Programem “Mleko dla Szkół” ma możliwość codziennego wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku.

Celem tej akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacja z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Dzięki Programowi “Mleko dla Szkół” w naszej szkole :

– uczniowie otrzymują świeże, pożywne produkty mleczne 3x w tygodniu,
– utrwalamy w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe,

Dostawy :

poniedziałek , środa, piątek – tylko w dni, w których odbywa się nauka

Oferta :

mleko białe, mleko smakowe

Każdy uczeń może brać udział w programie. Warunkiem uczestnictwa jest zgodna z terminem zapłata za mleko smakowe, natomiast mleko białe jest gratisowe z dopłat ARR. Wymagana jest jedynie zgoda rodziców na picie mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *