Warsztaty bożonarodzeniowe

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch rodzajach zajęć warsztatowych zrealizowanych w ramach projektu OSP Łysa Góra pod hasłem: „Nasza kultura, nasza tożsamość”. Pierwsze spotkanie miało miejsce w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łysej Górze, gdzie uczniowie pod kierunkiem pracowników i podopiecznych ośrodka wykonali piękne ceramiczne choinki i inne ozdoby świąteczne.

Druga część warsztatów odbyła się w Bibliotece Publicznej w Łysej Górze. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się igłą i nitką próbując uszyć świątecznego aniołka z szablonów przygotowanych przez pracowników krawiectwa i ich podopiecznych. Praca wymagająca dużo skupienia i cierpliwości okazała się nie taka łatwa, na jaką z pozoru wyglądała. Jednak z aktywną pomocą doświadczonych krawcowych udało się ukończyć rękodzieło, które zapewne będzie zdobić domowe choinki i stroiki w czasie świąt.

Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w warsztatach o takiej tematyce.